O nás

Na počátku vzniku byl Goliáš a David. To je právě ten festival, který GOADA z.s. pořádá. A stalo se to, že v euforii z úspěchu prvního ročníku festivalu, který jsme vyzbrojeni pouze nadšením a podporou přátel a města Nepomuk uspořádali, jsme se rozhodli založit sdružení, které bude mít za cíl šířit mezi lidmi osvětu a ukazovat dětem, rodinám s dětmi, ale i dospělým, tedy hráčům i lidem bez herních zkušeností, možnosti rozšíření společného trávení volného času právě prostřednictvím společenských her, popřípadě využití těchto her jako zábavnější formy vzdělávání.

V tomto případě tedy bylo vlastně dříve vejce než slepice :)

Sdružení Goada z.s. bylo oficiálně založeno 28.3.2007 v Zachově pubu v Plzni. Po porodních bolestech stanov a některých dalších neuvěřitelnostech pak bylo oficiálně uznáno Ministerstvem vnitra 21.6.2007. A nedlouho poté bylo opět v Zachově pubu pokřtěno a byli oficiálně zvoleni první členové jeho Velké rady a zároveň i jeho první předseda.

Jako členové Goada z.s. jsme v naprosté většině zároveň členy klubů deskových her Tirga i Bedna. Deskové hry sami často hrajeme, zkoušíme a srovnáváme. Nehrajeme ovšem pouze hry pro dospělé, ale věnujeme se i hraní se svými vlastními dětmi či dětem a rodinám v rámci prezentací. Kromě pouhého přejímání pravidel se snažíme hry podle věku dětí přizpůsobovat. Vidíme jako svoji devizu, že se dobře orientujeme v celém spektru deskových her, od dětských až po dospělé, a můžeme Vám podle vašich přání z vlastní zkušenosti poradit, poskytnout praktické informace či doporučit to, co by se vám mohlo líbit a hodit.

A nyní už je na nás, a vlastně i na Vás, kde a jakým způsobem budeme moci naše cíle plnit a šířit mezi lidmi radost ze hry a tím vlastně tak trochu i radost ze života.